Vrouwen in nood, kan het iemand wat schelen?

Geachte wethouder,
Met deze mail wend ik mij tot u met een dringend verzoek om hulp in mijn woonsituatie. De huidige omstandigheden zijn voor mij en mijn kinderen onhoudbaar geworden.
Ik ben moeder van vier kinderen, waarvan twee kinderen een beperking hebben. Eén kind heeft autisme, een verstandelijke beperking en epilepsie. Een ander kind heeft ADD en DCD. Deze kinderen hebben rust, structuur en een veilige leefomgeving nodig om te kunnen functioneren.
Sinds bijna negen maanden woon ik noodgedwongen samen met mijn ex-partner in één woning. Bij hem is een depressie vastgesteld. Hij is al meer dan drie jaar vrijwel passief, zit dagelijks op een stoel met zijn telefoon en is niet in staat om actief bij te dragen aan het huishouden of de opvoeding. De spanningen en het gebrek aan stabiliteit hebben een grote negatieve invloed op de kinderen én op mijzelf.
Daarnaast zitten wij in de schuldsanering. De woning mag pas verkocht worden wanneer wij beiden over een andere woonruimte beschikken, zoals is vastgesteld door de rechter. Hierdoor zitten wij volledig vast: zonder woning geen verkoop, en zonder verkoop geen mogelijkheid om financieel en emotioneel verder te kunnen.
De situatie escaleert steeds verder en is niet langer verantwoord voor de ontwikkeling en het welzijn van mijn kinderen. Ik doe er alles aan om mijn gezin overeind te houden, maar zonder passende woonruimte is dit niet langer haalbaar.
Ik verzoek u daarom met klem om mee te kijken naar mogelijkheden voor woonurgentie of een andere vorm van maatwerkoplossing, zodat ik samen met mijn kinderen weer in een veilige en stabiele omgeving kan wonen.
Bij voorbaat dank ik u hartelijk voor uw tijd en aandacht. Ik ben uiteraard bereid om mijn situatie verder toe te lichten of aanvullende informatie aan te leveren.
‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Deze mail kregen wij een paar maanden geleden, waarop Onafhankelijk Delft wethouder Schrederhof inschakelde.
Helaas kan er niets voor deze vrouw gedaan worden.
Onafhankelijk Delft stelde ook vragen hierover…
Wij vragen ons af waarom er bij zulke nijpende en schrijnende situaties, er voor deze mensen geen noodopvang is?
Waarom helpen wij mensen in problemen, vluchtelingen, uit het buitenland wel, maar laten wij onze eigen inwoners barsten?
Femicide loert bij extreme gevallen.
Mensen kunnen helemaal over de rooie raken.
Wij staan machteloos, machteloos voor de zoveelste vrouw met kinderen als de gemeente niet kan helpen, ontmoedigt dit mensen…zorgelijk!
Wanhoopsdaden liggen op de loer.
Het is onbestaanbaar dat wij met zoveel maandenlange leegstand aan woningen in onze stad Delft, er geen noodopvang is voor de hopeloze Delftenaar, met kinderen, in nood!
Onafhankelijk Delft
Jolanda Gaal

