NEE, tegen AZC nabij de sportvelden, Delft Noord, die zijn om te sporten!


Onafhankelijk Delft is fel tegen de bouw van een asielzoekerscentrum en flexwoningen op de Sportvelden nabij Delft Noord, Brasserskade in Delft.

De plannen van de gemeente Delft om aan de Brasserskade, bij de sportvelden van onder andere DHC en Concordia, een asielzoekerscentrum met flexwoningen voor 350 mensen te realiseren, vinden wij onverantwoord en ondoordacht.

Deze locatie is een belangrijk sportgebied waar dagelijks honderden kinderen, jongeren en volwassenen samenkomen. Sport zorgt hier voor verbinding, gezondheid en sociale samenhang. Juist zulke plekken moet je koesteren en versterken, niet onder druk zetten met een grootschalige opvanglocatie.

Daarnaast maken wij ons grote zorgen over de schaal van dit plan. Het gaat om 350 mensen, vaak afkomstig uit oorlogssituaties of andere ingrijpende omstandigheden. Een concentratie van deze omvang, midden in een sportgebied, is naar onze overtuiging niet de juiste keuze.

Dit is geen kleinschalige, goed ingepaste oplossing, die ons opgelegd wordt door het rijk ivm de spreidingswet, maar een massale plaatsing die druk legt op de buurt, de verenigingen en de sociale veiligheid.

Onafhankelijk Delft staat voor realistische, zorgvuldige besluitvorming! Dit plan doet daar geen recht aan!

Wij zijn daarom vierkant tegen dit voorstel en roepen het college op om dit besluit te heroverwegen.
Er zijn genoeg problemen te melden bij AZC’s.

Wij van Onafhankelijk Delft maken ons zorgen over de veiligheid en kijk naar het nieuwe AZC in Den Hoorn, aan de grens met Delft, net open en al vechtende bewoners.

Nee, geen AZC!
Onafhankelijk Delft.