Wethouder Brandligt vertrekt
Brandligt geen wethouderskandidaat gemeenteraadsverkiezingen
Wethouder Stephan Brandligt (GroenLinks) stelt zich niet kandidaat als wethouder bij de komende gemeenteraadsverkiezingen in maart. Zijn ambtstermijn bij de gemeente Delft komt hiermee ten einde. Het college dankt de heer Brandligt voor zijn inzet en betrokkenheid en wenst hem alle goeds.
Stephan Brandligt was de afgelopen 10 jaar wethouder Duurzaamheid, Werk en inkomen en Financiën bij de gemeente Delft. Met name de energietransitie, biodiversiteit, de ontwikkeling van Schieoevers en de jaarlijkse kadernota en begroting vielen onder zijn verantwoordelijkheid.
Gedenkwaardig
“Ik kijk terug op een gedenkwaardige periode, waarin ik het voorrecht had om onze prachtige stad te dienen”, aldus Brandligt. “Samen met bewoners, ondernemers en organisaties mocht ik werken aan projecten die Delft nog mooier maken. Ik denk aan de oprichting van Werkse!, groen in en om de stad, het warmtenet, de ontwikkeling van Schieoevers Noord en het onlangs geopende station Delft Campus.”
Groen hart
“Ook buiten Delft kon ik mijn groene hart volop kwijt als trekker van de Regionale Energiestrategie. Dat is ook de richting waarin ik kijk voor mijn verdere toekomst”, vervolgt Brandligt. “Hoe mooi het wethouderschap ook is, na 10 jaar is het tijd voor nieuwe mensen die een volgende impuls geven. Ik ben zeer dankbaar dat ik mij zolang voor de stad mocht inzetten. Ik neem straks met weemoed afscheid van deze prachtige baan.”
Burgemeester Marja van Bijsterveldt kijkt met veel plezier terug op haar samenwerking met wethouder Brandligt en respecteert zijn beslissing: “Ik spreek zeker namens het gehele college als ik zeg dat wij Stephan zeer gaan missen. Hij bracht meerdere keren uitdagende processen binnen en buiten de gemeente in rustig vaarwater en zette ze weer op het goede spoor. Daarnaast was hij het boegbeeld van duurzame ontwikkeling in onze stad en in de regio. Daarbij is Stephan een prettige collega om mee te werken, een fijn mens. Wij wensen hem alle goeds.”

